اصطلاح "آپارتمان مبله" دارای امتیازات مختلف برای صاحبخانه ها و مستاجران است، اما حداقل به معنای واحد مجهز به تمام مبلمان، وسایل و لوازم مورد نیاز برای خانه های آپارتمانی است. اگر چه تجهیز کردن یک واحد آپارتمان مبله برای صاحبخانه دارای هزینه های زیادی است ،پتانسیل این را دارد که برای کسب درآمد بیشتر راه گشا باشد.

موارد اصولی در اجاره آپارتمان مبله

هیچ قاعده خاصی در رابطه با تجهیزاتی که در اجاره آپارتمان مبله مورد نیاز است وجود ندارد، اما حداقل باید شامل وسایل آشپزخانه و همچنین مبلمان برای اتاق نشیمن و ناهارخوری، تختخواب در اتاق خواب و همچنین تجهیزات روشنایی . در اجاره آپارتمان مبله باید تجهیزات سرمایشی و گرمایشی فراهم باشد. برای حمام باید محیطی بهداشتی در نظر گرفته شود و حداقل دارای دوش یا وان باشد. مانند سایر آپارتمان ها پوشش های پنجره و پرده ها کامل باشد. فکر کنید بخواهید یک واحد آپارتمان را برای مدتی اجاره کنید، حتما برای شما دشوار خواهد بود که مبلمان های سنگین و وسایل آشپزخانه و همه وسایل دیگر را جابجا کنید؛ در اجاره آپارتمان مبله این وسایل و تجهیرات باید آماده باشد تا مستاجر بتواند در آن زندگی کند . در برخی آپارتمان های مبله ، لوازم زیبایی دکوراسیون مانند قاب های تزئینی و مجسمه ها هم در آپارتمان استفاده می شود. برخی آپارتمانهای مبله نیز شامل تمام وسایل آشپزخانه و وسایل مورد نیاز برای پخت و پز و غذا می باشد .

اجاره آپارتمان مبله معمولا شامل این وسایل نمی شود


در بسیاری موارد، یک واحد مبله شامل یک تلویزیون، تجهیزات صوتی یا مجموعه های اضافی از لوازم خواب نیست. همچنین به طور معمول لوازم خانگی مخصوص آشپزخانه مانند میکسر، مخلوط کن یا نان ساز را نخواهید داشت. از منظر صاحبخانه، این موارد اضافی ممکن است به طور تصادفی توسط مستاجر جابجا شود یا ممکن است به راحتی هنگام استفاده خراب شود. بعضی از مستاجران حتی ممکن است از وسایل آشپزخانه حرفه ای استفاده نکنند .
 

چیزهایی که باید اجاره آپارتمان مبله در تهران در نظر گرفت

 
نوع و مقدار اقلام ارائه شده در آپارتمان مبله شما می تواند برای جذب اجاره دهندگان مختلف تاثیرگذار باشد. به عنوان مثال، یک دستگاه مبلمان لوکس، یک تلویزیون بزرگ و مجموعه ای کامل از وسایل آشپزخانه برای یک مدیر اجرایی که چند ماه سفر می کند ایده آل است.. اجاره آپارتمان مبله در تهران ، با تمام امکانات، بهترین انتخاب برای اجاره های کوتاه مدت و بلند مدت است.