بسیاری از کسانی که زیاد مسافرت می کنند با این سوال مواجه هستند : "اجاره آپارتمان مبله بهتر است یا رزرو اتاق در هتل" . در این مقاله سعی می کنیم تفاوت ها و مزیت های هر کدام را شرح دهیم تا مسافران عزیز بتوانند با مطالعه این مقاله انتخاب بهتری داشته باشند.
آپارتمان های مبله دارای امکاناتی هستند که هتل ها از آن برخوردار نیستند .
آپارتمان های مبله دارای آشپزخانه هستند مسافرانی که بنا به شرایط سفری مجبورند مدت زمان زیادی در آپارتمانهای مبله ساکن باشند  این امکان را دارند که بتوانند غذایی که میخواهند را بپزند . خصوصا بیمارانی که نمیتوانند هر نوع غذایی میل کنند میتوانند در آشپزخانه آپارتمانهای مبله غذاهای مورد علاقه خود را تهیه کنند. ولی در هتل مجبور به استفاده از غذای گران هتل هستید.
در آپارتمان های مبله امکان شستشو وجود دارد مخصوصا مسافران عزیزی که فرزند دارند یا بیمارانی که نیاز به نظافت بیشتر دارند میتوانند مرتب لباس و پوشاکشان را بشویند.اما این امکان در هتل بدون پرداخت هزینه های اضافی مقدور نیست.
قیمت اجاره آپارتمان مبله به صورت هر واحد محاسبه میگردد در صورتیکه قیمت هتل بر اساس تخت محاسبه میگردد. به عنوان مثال یک خانواده 4 نفره میتوانند از یک واحد آپارتمان مبله استفاده نمایند در صورتیکه اگه در هتل اقامت داشته باشند به ازای هر نفر باید هزینه پرداخت کنند.
کسانی که از آپارتمانهای مبله جهت اقامت استفاده میکنند در صورتیکه مدت اقامتشان از 4 روز بیشتر شود اجاره با توجه به تعداد روز کم میشود اما در هتل قیمت ثابت است.
در اجاره آپارتمان مبله در تهران محدودیت رفت و آمد وجود ندارد و مسافران عزیز در صورت تمایل میتوانند از دوستان و بستگانشان در داخل آپارتمان مبله پذیرایی کنند در صورتیکه در هتل به هیچ عنوان غیر از افرادی که اتاق را رزرو کرده اند کسی اجازه ورود ندارد.
و در آخر سرو صبحانه و ناهار و شام و سرویس اتاق مواردی است که در هتل انجام میشود ولی آپارتمانهای مبله این امکانات را ندارد .

هزینه اجاره آپارتمان مبله در تهران
اجاره آپارتمان مبله ارزان در تهران